KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17119206

nr 1711 9206

Willem De Geer

(1927-1984), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1968, "akt", Paris. Olja på duk, 85x110, oramad

Willem De Geer, svensk målare född 1927, död i Stockholm 1984.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 30 juni 2025
kl 19:46:12

24/6 01:09:20 1      Vinnande bud

Willem De Geer

Läs mer om Willem De Geer
Guldsmedsaktiebolaget, GAB
Guldsmedsaktiebolaget i Eskilstuna grun­dades i Stockholm 1867.